افغانستان فارکس

آیا بازگشت صعودی یورو در برابر دالر آمریکا ادامه می یابد؟
یکشنبه 8 ثور 1401
در دو هفته گذشته یورو در برابر دالر آمریکا تقویت شده و جفت ارز EURUSD بهترین عملکرد دو هفته‌ای خود از اواخر ماه جنوری تا به امروز را ثبت کرده است.

انتظارات نرخ بهره‌ای معامله گران یورو تقویت شده است!

یکی از دلایل تقویت یورو در برابر د الر آمریکا، افزایش نرخ بازدهی اوراق قرضه دولتی آلمان در برابر نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا بوده است.

علاوه بر این، دالر آمریکا در طول دو هفته گذشته سیر نزولی داشته است. فدرال رزرو آمریکا گفته که در دو نشست آتی خود نرخ بهره را دو بار و هر بار ۰٫۵۰ درصد افزایش خواهد داد. اما قدم بعدی فدرال رزرو بعد از این دو نشست مشخص نیست و شاید فدرال رزرو برای مدتی استراحت کند و تغییری در نرخ‌های بهره اعمال نکند.

در این میان بانک مرکزی اروپا هم بر خلاف فدرال رزرو آمریکا، گفته که از اواخر فصل سوم سال ۲۰۲۲ مراحل افزایش نرخ بهره را شروع می‌کند! برخی از مقامات بانک مرکزی اروپا از افزایش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره حرف زده‌اند. اما رئیس بانک مرکزی اروپا با احتیاط در این رابطه حرف زده است.

تقویم اقتصادی فارکس

در هفته پیش رو، داده‌های اقتصادی می‌توانند میزان جدیت بانک مرکزی اروپا در افزایش نرخ‌های بهره را مشخص کنند. این هفته داده‌های تورمی آلمان منتشر خواهند شد. انتظار می‌رود که رشد تورم آلمان از ۷٫۴ درصد به ۷٫۶ درصد رسیده باشد. همچنین به احتمال زیاد نرخ بیکاری ناحیه یورو هم از ۶٫۸ درصد به ۶٫۷ درصد کاهش خواهد یافت.

در هفته پیش رو داده‌های اشتغال آمریکا هم منتشر خواهند شد. داده‌های اشتغال آمریکا می‌توانند بر انتظارات تورمی و نرخ بهره‌ای بازار تأثیر بگذارند. میزان رشد دستمزدها و تغییرات اشتغال آمریکا برای سرمایه‌گذاران اهمیت زیادی خواهد داشت.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021