افغانستان فارکس

آیا بانک رزرو نیوزیلند معامله گران NZD را شوکه خواهد کرد؟

یکشنبه 30 عقرب 1400 مطابق به 21 نوامبر 2021

در هفته پیش رو انتظار می‌رود که بانک رزرو نیوزیلند نرخ بهره را افزایش دهد. اما برخی از فعالین بازار بر این باورند که بانک مرکزی نرخ بهره را بیشتر از پیش‌بینی‌های اولیه بالا خواهد برد. در حال حاضر در بازار پول افزایش ۰٫۳۶ درصدی نرخ بهره پیش‌خور شده است، اما ظاهراً بخشی از بازار بر این باور است که نرخ بهره ۰٫۵۰ درصد افزایش خواهد یافت. اگر این اتفاق بیفتد، بخش بزرگی از معامله گران دالر نیوزیلند شوکه خواهند شد.
معامله گران نه‌تنها به مقدار افزایش نرخ بهره در نشست این هفته بانک رزرو نیوزیلند تمرکز کرده‌اند، بلکه به برآوردهای نرخ بهره‌ای بانک هم توجه خواهند کرد. بازار بر این باور است که تا پایان سال ۲۰۲۲ بانک مرکزی نیوزیلند نرخ‌های بهره را به اندازه ۱٫۹۰ درصد بالا خواهد برد.
اخیراً داده‌های اقتصادی نیوزیلند انحراف زیادی با پیش‌بینی‌های بانک مرکزی داشتند. به طور مثال نرخ رشد تورم نیوزیلند به ۴٫۹ درصد رسیده است. این در حالی است که بانک مرکزی انتظار رشد ۴٫۱ درصدی را داشت. همچنین نرخ بیکاری هم به‌جای این‌که ۴٫۵ درصد باشد، به ۳٫۴ درصد رسیده است. ظاهراً بانک مرکزی نیوزیلند از اقتصاد این کشور عقب مانده است. به همین دلیل بازار انتظار دارد که بانک مرکزی با درصدهای بالاتری نرخ بهره را افزایش دهد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021