افغانستان فارکس

آیا داده های تورمی انگلیس باعث تقویت انتظارات نرخ بهره ای خواهند شد؟

یکشنبه 24 دلو 1400
در هفته پیش رو حساسیت پوند انگلیس به اخبار اقتصادی بیشتر از قبل خواهد بود. در هفته پیش رو داده‌های تورمی و اشتغال انگلیس را در پیش رو داریم. علاوه بر این بازار به تنش‌های روسیه و اوکراین هم توجه خواهد کرد.

به شاخص‌های اقتصادی این هفته تمرکز کنید!

در هفته پیش رو داده‌های اقتصادی مهمی از انگلیس منتشر خواهند شد. داده‌های تورمی اهمیت بیشتری برای بازار خواهند داشت. بازار می‌خواهد بداند که آیا نرخ رشد تورم انگلیس باز هم افزایش یافته یا خیر؟ اقتصاددانان انتظار دارند که نرخ رشد تورم تغییر قابل توجهی نکرده باشد و تقریباً رشد ۵٫۴ درصدی را نشان دهد. بانک مرکزی انگلیس پیش‌بینی کرده بود که نرخ رشد تورم در فصل بهار به ۷ درصد خواهد رسید.
علاوه بر داده‌های تورمی، بازار به داده‌های اشتغال ماه دسامبر هم توجه خواهد کرد. در حال حاضر نرخ بیکاری انگلیس ۴٫۱ درصد است و به احتمال زیاد در همین محدوده هم باقی خواهد ماند. معامله گران GBPUSD بایستی به داده‌های اقتصادی آمریکا هم توجه داشته باشند. شاخص خرده‌فروشی و گزارش نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا می‌توانند بازار را به نوسان بیندازند.

واگرایی نرخ بهره بین انگلیس و آمریکا!

از دید چشم‌انداز سیاست‌های پولی، معامله گران پوند انگلیس انتظار ۵ مرحله افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۲۲ را دارند. معامله گران دالر آمریکا هم برای ۷ مرحله افزایش نرخ بهره آماده می‌شوند. در هر مرحله، نرخ بهره به اندازه ۰٫۲۵ درصد افزایش خواهد یافت. از آنجایی که بازار مراحل افزایش نرخ بهره انگلیس و آمریکا را پیش‌خور کرده، نمی‌توان گفت که سیاست‌های پولی انگلیس و آمریکا چه تأثیری بر GBPUSD خواهند داشت.

واگرایی نرخ بهره بین ناحیه یورو و انگلیس

اما معامله گران EURGBP می‌توانند از واگرایی سیاست‌های نرخ بهره سود ببرند. بانک مرکزی اروپا اخیراً به سمت سیاست‌های انقباضی متمایل شده است. با این حال اگر بانک مرکزی اروپا به دنبال افزایش نرخ بهره باشد، این کار را در فصل چهارم سال ۲۰۲۲ انجام خواهد داد. به همین دلیل می‌توان گفت که واگرایی سیاست‌های پولی به نفع پوند انگلیس و به ضرر جفت ارز EURGBP است.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021