افغانستان فارکس

آیا فرانک سوئیس هم به سرنوشت ین جاپان دچار می شود؟

یکشنبه 22 جوزا 1401
روز جمعه با انتشار داده‌های تورمی آمریکا، جفت ارز USDCHF توانست به اوج‌های قیمتی ماه مه صعود کند. نرخ رشد تورم سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده و رکورد جدیدی را ثبت کرده است. این یعنی فدرال رزرو راهی به جز تشدید سیاست‌های انقباضی ندارد.

اقتصاد آمریکا در وضعیت نسبتاً بهتری در مقایسه با اقتصادهای اروپایی قرار دارد. این یعنی اقتصاد آمریکا می‌تواند نرخ‌های بهره بالاتر را هم برای مقابله با رشد سریع تورم تحمل کند. اما از آنجایی که افزایش قیمت نفت خام ادامه دارد، نمی‌توان به افت فشارهای تورمی امیدوار بود.

آیا بانک مرکزی سوئیس نرخ بهره را بالا می‌برد؟

در حال حاضر بانک مرکزی سوئیس سیاست صبر و حوصله را در پیش گرفته است. اما از آنجایی که نرخ رشد تورم سوئیس در ماه مه به بالای ۲ درصد عبور کرده، انتظار می‌رود که در هفته پیش رو، بانک مرکزی سوئیس نرخ بهره را تقریباً ۰٫۲۰ درصد افزایش دهد. اگر بانک مرکزی سوئیس از افزایش نرخ بهره خودداری کند، فرانک سوئیس هم به سرنوشت ین ژاپن دچار خواهد شد و در برابر تمامی ارزهای اصلی سقوط خواهد کرد!

این هفته علاوه بر نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی سوئیس، نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا هم برگزار خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که نرخ بهره آمریکا به اندازه ۰٫۵۰ درصد افزایش یابد. واگرایی در سیاست‌های پولی آمریکا و سوئیس به نفع USDCHF و به ضرر فرانک سوئیس تمام خواهد شد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021