افغانستان فارکس

آیا نرخ بهره انگلیس در ۱ درصد متوقف خواهد شد؟

یکشنبه 7 حمل 1401
هر چند که بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را با ۸ رای موافق و ۱ رای مخالف افزایش داد، اما پوند به همراه انتظارات نرخ بهره ای بازار تقویت شده است.

آیا بانک مرکزی انگلیس دیگر به افزایش نرخ بهره فکر نمی کند؟

نه تنها یکی از اعضای شورای سیاست های پولی انگلیس با افزایش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره مخالف بود، اما لحن بانک مرکزی نسبت به آینده نرخ های بهره هم تغییر یافته است. در بیانیه سیاست های پولی ماه فوریه، بانک مرکزی انگلیس از احتمال بالای افزایش سریع نرخ بهره حرف زده بود، اما در بیانیه ماه مارس گفته که شاید به افزایش سریع نرخ بهره در ماه های آینده نیاز باشد. این تغییر لحن بانک مرکزی انگلیس می تواند به معنی توقف مراحل افزایش نرخ بهره باشد.
تشدید تنش ها در اروپای شرقی و نگرانی ها از رشد ضعیف اقتصادی انگلیس می تواند عامل اصلی عقب نشینی بانک مرکزی از افزایش سریع نرخ های بهره باشد. در حال حاضر از دید بازار، بانک مرکزی انگلیس می تواند نرخ بهره را در سه نشست آتی خود به اندازه ۰٫۷۵ درصد افزایش دهد. اما ریسک عدم افزایش نرخ بهره در ماه های آینده هم وجود دارد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021