افغانستان فارکس

آیا واکنش یورو به بحران اوکراین موقتی خواهد بود؟
یکشنبه 1 حوت 1400
جفت ارز EURUSD در روزهای معاملاتی اخیر تضعیف شده است. تشدید تنش‌های سیاسی و نوسانات بازارهای سهام جهانی در سقوط ارزش یورو نقش داشته‌اند. در دوره‌هایی که بازار نسبت به آینده شک و تردید دارد، جریانات ریسک گریزی تشدید می‌شوند و تقاضا برای دارایی‌های امنی مثل دالرآمریکا افزایش می‌یابد. با این حال جریانات ریسک گریزی با تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای معامله گران دالر آمریکا همراه بوده و به همین خاطر سقوط یورو در برابر دالر آمریکا هم خیلی زیاد نبوده است.
به احتمال زیاد سنتیمنت فعلی بازار در روزهای آتی تغییر قابل توجهی نخواهد کرد. سرمایه‌گذاران نگران‌اند که روسیه در روزهای آتی به اوکراین حمله کند. درگیری نظامی می‌تواند جریانات ریسک گریزی را تشدید کند و تقاضا برای دارایی‌های ریسکی مثل یورو را به شدت کاهش دهد. در این میان لحن بانک مرکزی اروپا هم به سیاست‌های انقباضی تغییر کرده است، اما همه چیز به بحران اوکراین بستگی دارد. معامله گران بایستی توجه داشته باشند که روز دوشنبه بازارهای مالی آمریکا تعطیل هستند و به همین دلیل شاید معامله گران بزرگ از ورود به بازار خودداری کنند و حجم معاملات هم کمتر از حد معمول باشد.
وقتی حجم معاملات از حد معمول کمتر باشد، هر خبری می‌تواند قیمت‌ها را به شدت نوسانی کند. تحلیلگران بر این باورند که اگر یورو به دلیل بحران اوکراین سقوط کند، این سقوط قیمتی موقتی خواهد بود. چون‌که بحران اوکراین باعث افزایش قیمت انرژی و تشدید فشارهای تورمی خواهد شد. تشدید فشارهای تورمی هم بانک‌های مرکزی را مجبور خواهد کرد تا سریع‌تر از قبل سیاست‌های انقباضی را پیاده کنند.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021