afghanistan-forex

بازار سهام نیویورک: بورس سهام آمریکا سقوط کرد!

چهارشنبه 7 ثور 1401 –
دیروز تنها سهام شرکت‌های انرژی آمریکا رشد کردند و سایر شرکت‌های سهامی سقوط کردند! رشد سهام شرکت‌های انرژی هم به خاطر افزایش قیمت نفت خام بود. هر سه شاخص سهام اصلی آمریکا سقوط کردند. سهام شرکت‌های فناوری بدترین عملکرد را داشتند.

تنها سهام شرکت‌های انرژی وضعیت خوبی داشتند!
دیشب سهام شرکت اپل ۲٫۶ درصد، مایکروسافت ۲٫۷ درصد، آلفابت ۲٫۹ درصد، فیس بوک ۳ درصد، آمازون ۴ درصد و تسلا هم بیش از ۱۱ درصد سقوط کردند. این هفته یک سوم شرکت‌های لیست شده در S&P 500 گزارش‌های فصلی خود را منتشر خواهند کرد.

شاخص VIX به بالاترین سطح در بیش از یک ماه گذشته رسید!
دیروز شاخص سهام داوجونز به اندازه ۲٫۳۸ درصد، شاخص S&P 500 به اندازه ۲٫۸۱ درصد و شاخص سهام نزدک به اندازه ۳٫۹۵ درصد سقوط کردند. شاخص S&P 500 CBOE که به شاخص VIX معروف است و نشانگر میزان ترس سرمایه‌گذاران بورس سهام آمریکاست، به بالای ۳۰ جهش کرده است. این یعنی ترس سرمایه‌گذاران به بالاترین سطح در بیش از یک ماه گذشته رسیده است.

بازار سهام نیویورک – عملکرد شاخص های سهام آمریکا

 

همه نگران آینده‌اند!
تحلیلگران نسبت به آینده خوش‌بین نیستند. قرنطینه کرونایی در چین و تشدید تنش‌ها در اوکراین همه را نگران کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود که این دو عامل بر تشدید فشارهای تورمی و احتمال وقوع رکود تورمی کمک کنند. در این میان بانک‌های مرکزی هم با بالاترین سرعت ممکن در حال افزایش نرخ‌های بهره هستند. به همین دلیل انتظار می‌رود که گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی در فصل‌های آینده ضعیف‌تر باشند.

داده‌های اقتصادی تأثیر جدی بر بازار نگذاشتند!
دیروز داده‌های اقتصادی آمریکا هم منتشر شدند. شاخص سفارشات کالاهای بادوام، داده‌های بازار مسکن و شاخص اطمینان مصرف‌کننده آمریکا نتوانستند تأثیر جدی بر سنتیمنت بازار بگذارند. این هفته شاخص تولید ناخالص داخلی آمریکا (GDP) برای فصل اول سال منتشر خواهد شد. روز جمعه هم داده‌های PCE در کانون توجهات خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *