afghanistan-forex

پنجشنبه 29 میزان 1400

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز
اکثر شاخص‌های سهام آسیایی سقوط کرده‌اند. سرمایه‌گذاران در حال ارزیابی گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی، چشم‌انداز تورم و بحران بدهی در چین هستند. جریانات ریسک گریزی بازارهای سهام آسیایی باعث تقویت ارزش ین جاپان (دارایی امن) شده‌اند.

==================================================

شاخص‌های سهام جاپان و هنگ‌کنگ منفی هستند، اما بازار سهام چین در محدوده مثبتی قرار دارد. سهام شرکت Evergrande چین سقوط کرده، با این حال قانون‌گذاران چینی گفته‌اند که ریسک‌های ناشی از بحران بدهی در بخش املاک و مستغلات قابل کنترل است و به همین دلیل بازار کمی آرام شده است. شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا منفی هستند. این در حالی است که دیشب شاخص سهام S&P 500 به اوج تاریخی قبلی خود نزدیک شد، اما شاخص سهام نزدک ۱۰۰ در محدوده منفی بسته شد.

==================================================

نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری بلندمدت آمریکا رشدهای اولیه خود را از دست داده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله که نشانگر تورم انتظاری سالانه است، به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۳ صعود کرده است. نرخ بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله جاپان هم به بالاترین سطح سه سال اخیر رسیده است. در بازار فارکس، دالر آمریکا تغییر اندکی داشته و بازار نفت خام به تعادل رسیده است. در بازار رمزارز ها، بیت کوین اوج تاریخی جدیدی ثبت کرده و اندکی پایین آمده است.

==================================================

گزارش‌های مالی شرکت‌های سهامی امیدوار کننده بودند، اما هنوز نتوانسته‌اند خیال بازار را از فشارهای تورمی راحت کنند. سرمایه‌گذاران بر این باورند که بحران انرژی به همراه فشارهای تورمی باعث تضعیف روند بهبود اقتصاد جهانی خواهند شد. در این میان بانک‌های مرکزی دنیا هم در حال عقب‌نشینی از سیاست‌های انبساطی و حمایتی پولی هستند. در آخرین اظهارنظرهای مقامات فدرال رزرو آمریکا، Quarles گفته که با کاهش حجم خرید اوراق قرضه از ماه آینده میلادی موافق است. او معتقد است که تشدید فشارهای تورمی می‌تواند واکنش فدرال رزرو راه به همراه داشته باشد. یعنی فدرال رزرو به کمک سیاست‌های پولی، با رشد سریع تورم مقابله کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *