afghanistan-forex

تورم انگلیس رکورد خواهد زد!

یکشنبه 6 سنبله 1401
خبر افزایش سرسام‌آور قیمت انرژی برای خانوارها و کسب‌وکارهای انگلیسی باعث شده تا ترس از رکود اقتصادی انگلیس هم تشدید شود.

بحران انرژی انگلیس!

به گفته منابع رسمی، قبض انرژی خانوارها در اکتبر سال ۲۰۲۲ رشد ۸۰ درصدی را نسبت به قیمت‌های فعلی خواهد داشت. گفته می‌شود که وضعیت از این هم بدتر خواهد شد، مگر این‌که دولت مداخله کند. پیش‌بینی شده که قیمت فعلی انرژی که ۱۹۷۱ پوند است، در ماه جنوری به ۵۳۸۶ و در آپریل به ۶۶۰۰ پوند افزایش یابد!
تورم انگلیس رکورد خواهد زد!

افزایش قیمت انرژی، پیش‌بینی بانک مرکزی انگلیس از تورم را تائید می‌کند. بانک مرکزی انگلیس هشدار داده بود که نرخ رشد تورم این کشور رکورد خواهد زد. طبق پیش‌بینی اقتصاددانان سیتی، شاخص بهای مصرف کننده انگلیس در ماه جنوری آینده به ۱۸ درصد خواهد رسید!

دولت جدید انگلیس که در روز پنجم سپتامبر معرفی خواهد شد، بایستی در رابطه با قیمت انرژی خیلی سریع و قاطع تصمیم‌گیری کند. دولت یا باید برای انرژی یارانه در نظر بگیرد و یا به طور مستقیم به مصرف‌کنندگان یارانه انرژی پرداخت کند.

انتظارات نرخ بهره‌ای معامله گران پوند انگلیس

از دید بازار، افزایش ۰٫۵۰ واحد درصدی نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر در قیمت‌ها پیش‌خور شده است. بازار افزایش نرخ بهره ۴ درصدی برای سال آینده میلادی آماده می‌شود. در حال حاضر نرخ بهره انگلیس ۱٫۷۵ درصد است! انتظارات نرخ بهره‌ای انگلیس به سرعت در حال تقویت است.

معامله گران GBPUSD به نوسانات دالر توجه کنند!

در هفته پیش رو گزارش اقتصادی مهمی از انگلیس منتشر نخواهد شد. به همین دلیل محرک اصلی GBPUSD عوامل خارجی خواهد بود. جفت ارز GBPUSD بعد از سخنرانی اخیر رئیس فدرال رزرو آمریکا تغییر قابل‌توجهی نکرده است. با این حال تقویت ارزش دالر آمریکا و تشدید نگرانی‌ها از آینده اقتصاد انگلیس به ضرر GBPUSD تمام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *