افغانستان فارکس

داده های تورمی ناحیه یورو و آمریکا محرک اصلی EURUSD خواهند بود!

یکشنبه 5 سرطان 1401
هفته گذشته یورو توانست در برابر دالر آمریکا مقاومت کند و اندکی نسبت به هفته قبل از آن رشد کند. عملکرد یورو در میان انتشار داده‌های PMI ناحیه یورو قابل‌توجه بود.

همه منتظر داده‌های تورمی ناحیه یورو و آمریکا هستند!

در هفته پیش رو داده‌های اقتصادی مهمی از ناحیه یورو منتشر خواهند شد و تمرکز اصلی بازار به داده‌های تورمی آمریکا و ناحیه یورو خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که نرخ رشد تورم خالص ناحیه یورو در ۳٫۸ درصد باقی مانده باشد. اما اگر رشد تورم ناحیه یورو سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها باشد، تمایل بانک مرکزی اروپا به افزایش سریع نرخ بهره هم تقویت خواهد شد.

کدام یک مهم‌تر است؟ داده‌های تورمی آمریکا یا ناحیه یورو؟

با این حال بازار فارکس، یک بازار نسبی است و وضعیت بنیادی هر ارزی در مقایسه با سایرین مشخص می‌شود. مسلماً اگر انتظارات نرخ بهره‌ای معامله گران یورو تقویت شود، به نفع جفت ارز EURUSD خواهد بود. اما اگر در این میان انتظارات نرخ بهره‌ای معامله گران دالر آمریکا تقویت شود، اولویت با رشد دالر آمریکا و سقوط EURUSD خواهد بود. به همین دلیل چون فشارهای متضادی وارد جفت ارز EURUSD خواهد شد، به احتمال زیاد روند این هفته یورو در برابر دالر آمریکا هم خنثی خواهد بود.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021