افغانستان فارکس

روند صعودی دالر به عملکرد شاخص خرده فروشی بستگی دارد
یکشنبه 23 عقرب 1400، 14 نوامبر 2021
شاخص دالر آمریکا از اوج جدید سالانه در ۹۵٫۲۷ پایین آمده است. شاخص اطمینان دانشگاه میشیگان از ۷۱٫۷ واحد در ماه اکتبر به ۶۶٫۸ واحد سقوط کرده است. با این حال انتظار میرود که بهبود شاخص‌های اقتصادی از دالر آمریکا حمایت و فدرال رزرو را مجبور به افزایش نرخ بهره کنند.
رالی صعودی اخیر دالر آمریکا بعد از انتشار داده‌های تورمی آمریکا به راه افتاده است. در این میان اگر شاخص خرده فروشی آمریکا هم رشد خوبی را ثبت کند، هم انتظارات نرخ بهره‌ای تقویت خواهد شد و هم دالر آمریکا. در واقع اگر رشد سریع تورم با رشد فعالیت‌های اقتصادی همراه باشد، فدرال رزرو می‌تواند خیلی زودتر از پیش‌بینی‌های قبلی نرخ بهره را بالا ببرد.
قیمت‌گذاری‌ها در بازار وجوه آتی فدرال رزرو آمریکا نشان می‌دهند که انتظارات نرخ بهره‌ای تقویت شده و از دید بازار شانس افزایش نرخ بهره در ماه جون ۶۰ درصد است. این یعنی بازار برای تغییر چشم‌انداز نرخ‌های بهره فدرال رزرو آماده است و اگر شاخص خرده فروشی هم عملکرد بهتری داشته باشد، دالر آمریکا تقویت خواهد شد و زمان افزایش نرخ بهره آمریکا هم به آینده نزدیک موکول خواهد شد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021