afghanistan-forex

روند AUDUSD تا نشست بانک رزرو استرالیا خنثی است
یکشنبه 19 جدی 1400

نمودار روزانه نرخ بازدهی اوراق خزانه داری ۱۰ ساله آمریکا
دالر استرالیا سال ۲۰۲۲ را ضعیف آغاز کرده است. AUDUSD به دلیل بهبود انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران دالر آمریکا هفته را در محدوده منفی به پایان رساند.
بعد از پایان تعطیلات و در همان ابتدای کار شاهد جهش نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا بودیم. هر چند که انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران دالر آمریکا تقویت شده، اما شیوع کرونای اومیکرون باعث شده تا بخشی از بازار به این نتیجه برسند که فدرال رزرو باید در ارزیابی‌های ماه دسامبر خود تجدید نظر کند. یعنی شاید سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو کاهش یابد.
اما هفته گذشته گزارش FOMC Minutes هم منتشر شد. این گزارش نشان می‌داد که فدرال رزرو زمان‌بندی افزایش نرخ بهره را جلو انداخته است. به همین دلیل نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا به رشد خود ادامه داد و تفاوت نرخ بازدهی اوراق قرضه استرالیا و آمریکا به ضرر AUDUSD تغییر کرده است. به احتمال زیاد واگرایی بین نرخ بازدهی اوراق استرالیا و آمریکا تا نشست بانک رزرو استرالیا در ماه فبروری ادامه خواهد یافت.
در نشست ماه فبروری بانک رزرو استرالیا، داده‌های تورمی فصل چهارم سال ۲۰۲۱ استرالیا منتشر شده‌اند. همچنین به احتمال زیاد اکثر جمعیت استرالیا از قرنطینه خارج و فشارهای تورمی تشدید خواهند شد. به همین دلیل شاید در نشست ماه فوریه لحن بانک رزرو استرالیا به انقباضی تغییر کند و واگرایی بین فدرال رزرو و بانک رزرو استرالیا هم کاهش یابد. اما تا آن زمان همه چیز به نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا بستگی دارد. جهش نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا به نفع دالر آمریکا و به ضرر AUDUSD خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *