afghanistan-forex

سنتیمنت بازار: آیا ریسک های بازار سهام پیش‌خور شده اند؟

دوشنبه 18 دلو 1400
به گفته تحلیلگر شرکت جی پی مورگان، بعد از شروع پر نوسان سال جدید میلادی، بازار هالی مالی تمامی ریسک‌های موجود را پیش‌خور کرده‌اند.

ریسک‌ها پیش‌خور شده‌اند، وقت خرید است!

استراتژیست شرکت جی پی مورگان (Matejka) معتقد است که فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا دیگر نمی‌توانند بیش از این به سمت سیاست‌های انقباضی حرکت کنند. او در رابطه با بازار سهام گفته، “رشد سریع تورم ادامه دارد و شاید سودآوری شرکت‌ها بهتر از پیش‌بینی‌ها باشند. ما معتقدیم که روند صعودی بازار سهام هنوز تمام نشده و می‌تواند بیش از این رشد کند.”
بازارهای سهام آمریکا و اروپا سال جدید میلادی را با ترس از سیاست‌های انقباضی و افت رشد اقتصادی شروع کردند. در حالی که گزارش‌های مالی شرکت‌ها خوب بوده و نگرانی‌ها از رشد اقتصادی را کاهش می‌دهد، اما بازارهای سهام همچنان نوسانات شدیدی را تجربه می‌کنند و استراتژیست های بازار هم نسبت به روند بازار سهام تا پایان سال ۲۰۲۲ شک و تردید دارند.
“به نظر من تصور رکود اقتصادی یک تفکر غلط است، به خصوص که شرایط تأمین مالی همچنان مناسب و مطلوب است، بازار کار با قدرت رشد می کند، جریانات نقدینگی شرکت‌ها قوی است و به احتمال زیاد رشد اقتصادی چین هم به زودی تشکیل کف خواهد داد و بالا خواهد آمد.”

زمستان بازار سهام فرا رسیده است!

بر خلاف دیدگاه‌های استراتژیست جی پی مورگان، استراتژیست بازار سهام در مورگان استنلی (Wilson) تأکید کرده که زمستان بازار سهام فرا رسیده است. “ریسک درآمد شرکت‌ها در حال افزایش است. انبار بسیاری از شرکت‌ها به خاطر تقاضای ضعیف، پر شده است.” او در ادامه گفته که گزارش درآمدی شرکت‌هایی مثل نتفلیکس، پی پال و متا پلتفرم ناامید کننده بوده‌اند. در حالی که استراتژیست بازار در مورگان استنلی توصیه می کند که سرمایه‌گذاران با احتیاط کار کنند، استراتژیست جی پی مورگان توصیه کرده که بایستی به فکر ورود به بازار سهام باشند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *