afghanistan-forex

صعود USDJPY تا کی ادامه خواهد داشت؟

یکشنبه 29 جوزا 1401 –
جفت ارز USDJPY بعد از نشست فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا به حرکت صعودی خود ادامه داد. فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش داد، اما بانک مرکزی جاپان هنوز هم به سیاست‌های انبساطی و افراطی خود ادامه می‌دهد.

واگرایی سیاست‌های پولی آمریکا و جاپان به نفع USDJPY است!

نرخ برابری دالر آمریکا به ین جاپان به دنبال لمس اوج قیمتی سالانه خود در اطراف ۱۳۵٫۵۹ است. بانک مرکزی جاپان تأکید کرده که در صورت نیاز سیاست‌های انبساطی خود را تشدید خواهد کرد! مقامات بانک مرکزی جاپان انتظار دارند که نرخ بهره در پایین‌ترین سطوح تاریخی باقی بماند.

واگرایی سیاست‌های پولی بین فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی ژاپن روز به روز بیشتر می‌شود. به همین دلیل ین جاپان به دلیل سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی سقوط می کند و دالر آمریکا هم به دلیل سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو تقویت می‌شود. این هفته چند تن از مقامات فدرال رزرو آمریکا سخنرانی خواهند کرد و بایستی دید که در رابطه با رویدادهای اخیر چه خواهند گفت؟

آیا جفت ارز USDJPY اوج جدیدی را فتح می کند؟

به احتمال زیاد جفت ارز USDJPY تلاش خواهد کرد تا به اوج قیمتی سال ۱۹۹۸ در اطراف ۱۳۶٫۸۹ برسد. بانک مرکزی آمریکا می‌خواهد در سال ۲۰۲۲ نرخ‌های بهره را با سرعت بالایی افزایش دهد، اما بایستی دید که رئیس فدرال رزرو آمریکا از افزایش ۱ درصدی نرخ بهره در یک نشست حمایت می کند یا خیر؟ افزایش سریع نرخ بهره باعث رکود اقتصادی آمریکا خواهد شد. اما حداقل در کوتاه‌مدت دالر آمریکا تقویت خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *