افغانستان فارکس

فرمان AUDUSD دست دالر آمریکاست!

یکشنبه 24 دلو 1400
به نظر می‌رسد که دوباره محرک اصلی دالر استرالیا عوامل خارجی هستند. بانک رزرو استرالیا برنامه‌ای برای افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک ندارد، اما فدرال رزرو آمریکا در تلاش است تا با افزایش نرخ بهره به جنگ تورم برود.

اگر فدرال رزرو نجنبد، از تورم عقب خواهد ماند!

هفته گذشته شاخص بهای مصرف‌کننده آمریکا (CPI) منتشر شد. تورم آمریکا با ثبت رشد سالانه ۷٫۵ درصد به بالاترین سطح از سال ۱۹۸۲ رسیده است. در دوره تورمی قبلی آمریکا، پائول ولکر رئیس فدرال رزرو آمریکا بود. او در آن زمان از سوی سیاستمداران آمریکایی به طور کامل حمایت می‌شد. او با افزایش سریع نرخ بهره توانست در نهایت نرخ رشد تورم را کنترل کند. اما هزینه این کار، وقوع دو رکود اقتصادی بود!
سیاست‌های انبساطی پولی که آمریکا در سال‌های اخیر در پیش گرفته هنوز هم ادامه دارد و می‌تواند دوباره تاریخ را برای آمریکا تکرار کند. در ماه مارچ فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش خواهد داد و از دید بازار، فدرال رزرو به جای ۰٫۲۵ درصد، ۰٫۵۰ درصد نرخ‌های بهره را افزایش خواهد داد. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا (چه کوتاه‌مدت و چه بلندمدت) رشد کرده‌اند و به سطوح قبل از بحران کرونا بازگشته‌اند.

بازار فارکس – شانس افزایش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره در ماه مارچ به ۹۳٫۸ درصد رسیده است.
بازار فارکس – شانس افزایش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره در ماه مارچ به ۹۳٫۸ درصد رسیده است.

آیا رشد قیمت‌ها در بازار کامودیتی از دالر استرالیا حمایت خواهند کرد؟

از دید بنیادی، نرخ بهره آمریکا به زودی افزایش خواهد یافت، اما هنوز خبری از بانک مرکزی استرالیا نیست. این به ضرر AUDUSD است. واگرایی سیاست‌های پولی استرالیا و آمریکا باعث تضعیف AUDUSD خواهند شد. در این میان معامله گران بایستی به وضعیت بازار کامودیتی هم توجه کنند. قیمت‌ها در بازار کامودیتی در حال افزایش است، اما هنوز بازار به آن توجهی نکرده است. افزایش قیمت کالاهای اساسی می‌تواند به نفع دالر استرالیا باشد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021