افغانستان فارکس

معامله گران ین جاپان برای نوسانات شدید بازار آماده شوند

یکشنبه 23 عقرب 1400، 14 نوامبر 2021
در هفته پیش رو تمرکز معامله گران به ین جاپان خواهد بود. داده‌های مهم اقتصادی جاپان می‌توانند نوسانات جدی را بر بازار فارکس تحمیل کنند. ابتدا شاخص تولید ناخالص داخلی یا GDP برای فصل سوم سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی فصلی و سالانه جاپان منفی ۰٫۲ و منفی ۰٫۷ درصد باشند. این در حالی است که در فصل دوم، رشد اقتصادی جاچان مثبت بود.
محدودیت‌های کرونایی که باعث کاهش مخارج مصرف‌کنندگان شده، عامل اصلی افت GDP جاچان خواهد بود. در این مدت شاهد نوسانات نسبتاً شدید USDJPY بودیم و ین جاپان تضعیف شده است. پیش‌بینی می‌شود که به خاطر وضعیت بنیادی اقتصاد آمریکا، روند صعود USDJPY یا همان تضعیف ارزش ین جاپان ادامه یابد.
در اواخر هفته پیش رو برنامه حمایتی نخست‌وزیر جاپان منتشر خواهد شد و این برنامه می‌تواند نشان دهد که دولت تا چه اندازه برای حمایت از اقتصاد جاپان آمادگی دارد؟ اگر بسته پیشنهادی بزرگ‌تر از پیش‌بینی‌ها باشد، ین جاپان واکنش مثبتی نشان خواهد داد. با این حال اقتصادجاپان در مقایسه با سایر اقتصادهای بزرگ دنیا در وضعیت نسبتاً بدی قرار دارد. رشد اقتصادی جاپان بسیار پایین‌تر از سایرین خواهد بود. اختلال در زنجیره تأمین جهانی آسیب جدی بر اقتصاد جاپان وارد کرده است.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021