afghanistan-forex

نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نتوانست دالر را تکان دهد!

پنجشنبه 13 عقرب 1400

فدرال رزرو آمریکا به طور رسمی فرآیند خروج از سیاست‌های انبساطی پولی را شروع کرد. از این ماه (نوامبر) فدرال رزرو آمریکا حجم خرید اوراق را به اندازه ۱۵ میلیارد دالر کاهش خواهد داد. ظاهراً قرار است خرید اوراق خزانه‌داری به اندازه ۱۰ میلیارد دالر و خرید اوراق رهنی به اندازه ۵ میلیارد دالر کاهش یابند. تا ماه ژوئن ۲۰۲۲ برنامه خرید اوراق به طور کامل تمام خواهد شد.
فدرال رزرو توضیح داده که پیشرفت اقتصاد آمریکا در جهت رسیدن به اهداف کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا باعث شده تا فدرال رزرو محرک‌های اقتصادی که برای مقابله با بحران کرونا آغاز کرده بود را کنار بگذارد. با این حال فدرال رزرو آمریکا نرخ‌های بهره را تغییر نداده و همچنین از واژه “گذرا” برای رشد سریع تورم استفاده می‌کند. برخی از سرمایه‌گذاران انتظار داشتند که گذرا و موقتی بودن تورم از بیانیه سیاست‌های پولی فدرال رزرو حذف شود، اما این اتفاق نیفتاد. دالر آمریکا معاملات روز چهارشنبه را بدون تغییر قابل‌توجهی نسبت به روز سه‌شنبه به پایان رساند.
در حال حاضر تمرکز بازار به داده‌های اشتغال آمریکاست. گزارش NFP ماه اکتبر روز جمعه منتشر خواهد شد. در ماه سپتامبر شاهد رشد ضعیف ۱۹۴ هزار واحدی NFP بودیم. پیش‌بینی می‌شود که رشد ماه اکتبر تقریباً ۴۵۰ هزار واحد باشد. طبق شاخص ADP و گزارش اشتغال ISM، رشد اشتغال در ماه اکتبر بسیار قوی بود. با این حال هر چند که رشد فعالیت‌های اقتصادی در بخش خدمات به رکورد جدیدی رسیده، اما کمبود نیروی کار باعث افت شاخص اشتغال شده است. این یعنی شاید رشد NFP ماه اکتبر از ماه قبل قوی‌تر، اما در عین حال از پیش‌بینی بازار کمتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *