افغانستان فارکس

نظرات مهم رئیس فدرال رزرو نیویورک – Williams

چهارشنبه 21 ثور 1401

رئیس فدرال رزرو نیویورک از اعضای مهم کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) گفته که بانک مرکزی آمریکا بایستی بر اساس عملکرد شاخص‌های اقتصادی آمریکا در رابطه با سیاست‌های پولی تصمیم بگیرید. جان ویلیامز گفته که در سال ۲۰۲۲ نرخ بهره به سطوح نرمال افزایش خواهد یافت.

او معتقد است که جنگ و بحران کرونا باعث پیچیدگی اوضاع اقتصادی شده و آینده را مبهم کرده است. “انتظار می‌رود که ادامه بحران کرونا و جنگ اوکراین فشارهای تورمی را در میان‌مدت تشدید کنند. اقدامات ما تقاضا را آرام خواهد کرد و در عین حال مشکل کمبود عرضه را حل خواهد کرد. من به ثبات قیمتی تمرکز کرده‌ام. من پیش‌بینی می‌کنم که در سال ۲۰۲۲ شاخص خالص PCE نزدیک ۴ درصد خواهد بود و در سال آینده میلادی هم به ۲٫۵ درصد کاهش خواهد یافت.

افزایش ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره در دو نشست بعدی فدرال رزرو آمریکا منطقی است. از نظر من نرخ بهره حقیقی آمریکا محدوده ۰ تا ۰٫۵ درصدی و نرخ تورم هم ۲ تا ۲٫۵ درصد است. این یعنی نرخ بهره نرمال محدوده ۲ تا ۳ درصدی خواهد بود.”

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021