افغانستان فارکس

نظرات مهم رئیس فدرال رزرو کلیوند – Mester

چهارشنبه 21 ثور 1401
رئیس فدرال رزرو کلیولند گفته که نرخ بهره باید با سرعتی افزایش یابد که نرخ رشد تورم را پایین بیاورد. مستر با افزایش چند باره ۰٫۵۰ درصدی نرخ بهره موافق است.

“باید شواهد قانع کننده‌ای از تغییر روند تورم دیده شود. باید نرخ رشد تورم نزولی شود. اما هنوز چنین نشانه‌ای دیده نشده است. از نظر من نرخ بهره نرمال آمریکا محدوده ۲٫۵ درصدی است. برای این‌که نرخ رشد تورم نزولی شود، باید نرخ بهره از نرخ بهره نرمال فراتر رود.

شاید به افزایش بیکاری نیاز باشد و شاید نرخ رشد اقتصادی آمریکا دوباره منفی شود. در فصل اول سال ۲۰۲۲ هم نرخ رشد اقتصادی آمریکا منفی بود. اما چیزهای مثبت زیادی در پشت پرده رشد منفی GDP وجود داشت. باید فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد و تقاضا را به تعادل با عرضه برساند.

بحران اوکراین و بحران کرونا در چین می‌توانند فشارهای تورمی را تشدید کنند. شاید اقتصاد آمریکا چند ماه با افزایش نرخ بیکاری هم درگیر شود، اما افزایش نرخ بیکاری ادامه‌دار نخواهد بود.”

او در رابطه با افزایش ۰٫۷۵ درصدی نرخ بهره هم گفته که این گزینه به طور دائمی از روی میز مقامات کنار گذاشته نشده است! با این حال این عضو فدرال رزرو آمریکا با سرعت فعلی افزایش نرخ بهره (نیم درصد) موافق است. از نظر او سرعت و اندازه افزایش نرخ بهره به چشم‌انداز تورم آمریکا بستگی دارد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021