afghanistan-forex

همه چیز به ضرر یورو است!

یکشنبه 22 جوزا 1401
هفته گذشته یورو بدترین عملکرد هفتگی در برابر دالر آمریکا را به نمایش گذاشت و بدترین هفته از ماه آپریل تا به امروز را تجربه کرد. به طوری که EURUSD به اندازه ۱٫۸۷ درصد سقوط کرد.

بانک مرکزی اروپا از رقبا عقب مانده است!

یورو در حالی در برابر دالر آمریکا سقوط می‌کند که بانک مرکزی اروپا به دنبال افزایش نرخ بهره است و حتی برنامه خرید دارایی را هم کنار گذاشته است. بانک مرکزی اروپا انتظار رشد بالای تورم و رشد ضعیف اقتصادی را دارد.

یورو وضعیت خوبی ندارد. در یک سال آینده نرخ بهره آمریکا می‌تواند تا ۳٫۷۸ درصد هم بالا بیاید، اما بانک مرکزی اروپا در بهترین حالت می‌تواند نرخ بهره را به ۱٫۹۳ درصد برساند. رشد سریع تورم آمریکا هم باعث شده تا انتظارات نرخ بهره‌ای دوباره تقویت شوند.

تفاوت نرخ بازدهی اوراق به ضرر یورو است!

نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ سال آمریکا به بالای ۳ درصد عبور کرده و به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ رسیده است. از دید بازار، فدرال رزرو آمریکا در نشست ماه ژوئیه نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ درصد بالا خواهد برد. فدرال رزرو آمریکا تحت فشار قرار دارد و مجبور است تا با تمام ابزار پولی خود به جنگ تورم برود. بایستی توجه کرد که وضعیت تورم در ناحیه یورو هم جالب نیست و نرخ رشد تورم ناحیه یورو هم به ۸٫۱ درصد رسیده است!

نشست تعیین نرخ بهره بانک‌های مرکزی آمریکا، انگلیس و جاپان

این هفته تمرکز اصلی بازار فارکس به نشست تعیین نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا خواهد بود. بازار از نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا عبور کرده و همه چیز به آینده دالر بستگی دارد. در این میان بانک مرکزی جاپان و انگلیس هم در رابطه با نرخ بهره تصمیم‌گیری خواهند کرد. شاید بانک مرکزی اروپا هم در آینده نزدیک به سیاست‌های انقباضی بیشتر متمایل شود، اما امکان این‌که انتظارات نرخ بهره‌ای معامله گران یورو در هفته پیش رو تقویت شود، پایین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *