افغانستان فارکس

چرا قیمت نفت خام سبک به بالای ۱۰۰ دالر بازگشت؟
چهارشنبه 7 ثور 1401

قیمت نفت خام سبک بعد از بازگشت به بالای ۱۰۰ دالر به ثبات رسیده است. سرمایه‌گذاران در حال بررسی اظهارنظرهای مقامات روسیه و اقدامات متقابل اتحادیه اروپا هستند.

روسیه تهدید به قطع گاز کرد!
روسیه گفته که ارسال گاز به کشورهای اتحادیه اروپا را متوقف خواهد کرد. در واقع کشورهایی که با خواسته روسیه مبنی بر پرداخت هزینه گاز با روبل روسیه مخالفت کرده‌اند، دیگر از روسیه گاز دریافت نخواهند کرد. قیمت نفت خام سبک (WTI) در واکنش به این اخبار ۳٫۲ درصد در معاملات روز سه‌شنبه جهش کرد.

از وقتی‌که بحران اوکراین شروع شده، بازار نفت خام هم نوسانات شدید و بدون روندی را تجربه کرده است. آمریکا و انگلیس واردات نفت خام از روسیه را ممنوع کرده‌اند، اما اتحادیه اروپا هنوز بر سر این موضوع به تصمیم واحدی نرسیده است. جنگ در اوکراین هنوز هم ادامه دارد.

آلمان واردات نفت خام روسیه را پایین آورده است!
در اتحادیه اروپا آلمان بیشترین وابستگی را به گاز روسیه دارد. اما هنوز آلمان واکنش نشان نداده است. در این میان تنها وزیر اقتصاد آلمان گفته که این کشور وابستگی خود به نفت روسیه را به اندازه کافی کاهش داده است. واردات نفت خام آلمان از روسیه قبل از بحران اوکراین ۳۵ درصد بود، اما بعد از شروع جنگ به ۱۲ درصد کاهش یافته است.

دولت چین هزینه‌های خود را بالا می‌برد!
از چین خبر می‌رسد که شاید به زودی محدودیت‌های کرونایی کاهش یابند. آمار مبتلایان کرونا در شانگهای چین به کمترین مقدار در سه هفته گذشته رسیده و وضعیت در پکن هم باثبات است. رئیس‌جمهور چین وعده افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها را داده تا از اقتصاد این کشور حمایت کند.

سطح ذخایر نفتی آمریکا بالا آمد!
داده‌های هفتگی ذخایر نفتی آمریکا هم جالب بوده‌اند. به گزارش موسسه فرآورده‌های نفتی آمریکا (API)، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته به اندازه ۴٫۷۸ میلیون بشکه افزایش یافته است. امروز داده‌های رسمی ذخایر نفتی آمریکا توسط اداره اطلاعات انرژی منتشر خواهند شد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021