افغانستان فارکس

چرا لیر ترکیه تقویت شد؟

دوشنبه 6 سرطان 1401
جفت ارز USDTRY پیش از شروع جلسه معاملاتی اروپا بیش از ۳ درصد افت کرده بود و به نظر می‌رسد که فروشندگان دالر آمریکا به لیر ترکیه به سمت ۱۶ نشانه رفته‌اند. تقویت ارزش لیر ترکیه در برابر دالر آمریکا که باعث سقوط USDTRY شده به خاطر اقدامات دولت ترکیه در حمایت از پول ملی و تضعیف ارزش دالر آمریکا در بازار فارکس بوده است.

اعطای وام به برخی شرکت‌ها متوقف شده است!

در معاملات امروز جفت ارز USDTRY تا ۶ درصد هم سقوط کرد، اما در ادامه توانست بخشی از افت‌های اولیه را جبران کند. ترکیه وام به شرکت‌هایی که بیش از یک میلیون دالر ارز خارجی دارند را محدود کرده است تا از سقوط ارزش لیر ترکیه جلوگیری کند.

هر چند که دولت ترکیه می‌خواهد از سقوط ارزش لیر ترکیه جلوگیری کند، اما رشد سریع تورم و عدم افزایش نرخ بهره این کشور عامل اصلی تضعیف ارزش لیر ترکیه و صعود USDTRY بودند.

نمودار روزانه جفت ارز دالر آمریکا لیر ترکیه USDTRY
نمودار روزانه جفت ارز دالر آمریکا لیر ترکیه USDTRY

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021