افغانستان فارکس

چرا وضعیت دالر استرالیا از سایر ارز ها بهتر است؟

یکشنبه 29 جوزا 1401
هفته گذشته دالر استرالیا تغییر قابل‌توجهی در برابر دالر آمریکا نداشت. تقریباً دالر استرالیا هفته را در همان محدوده‌ای به پایان رساند که معاملات را شروع کرده بود. با این حال از ابتدای هفته تا پایان آن نوسان شدیدی را تجربه کرد.

چرا افزایش نرخ بهره بر بازار کالا آسیب وارد نکرده است؟

هفته گذشته چندین نشست تعیین نرخ بهره برگزار شد و بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا نرخ بهره را بالا بردند. افزایش نرخ بهره مثل کشیدن ترمز اقتصاد است. به همین دلیل ترس از رکود اقتصادی بیشتر شده و سرمایه‌گذاران نگران آینده هستند.

بازارهای سهام، اوراق قرضه و فارکس نوسانات شدید و جریانات ریسک گریزی قوی را تجربه می‌کنند، اما در بازار کامودیتی یا همان بازار کالا اتفاق خاصی نیفتاده است. به نظر می‌رسد که بازار با قیمت‌های فعلی کامودیتی ها راحت است. ظاهراً بازار کالا تحت تأثیر سیاست‌های انقباضی بانک‌های مرکزی قرار نگرفته است.

جنگ اوکراین و اختلال در زنجیره تأمین جهانی از بازار کالا حمایت می کند. ثبات و افزایش نسبی قیمت‌ها در بازار کامودیتی از تراز تجاری استرالیا هم حمایت کرده است. هر ماه ۱۰ میلیارد دالر استرالیا از تجارت بین‌الملل به اقتصاد این کشور تزریق می‌شود. اکثر کالاهایی که روسیه و اکراین عرضه می‌کنند، در استرالیا هم وجود دارند.

نرخ بهره استرالیا به ۲٫۵ درصد خواهد رسید!

این هفته رئیس بانک رزرو استرالیا گفته که استرالیا باید برای نرخ بهره ۲٫۵ درصدی تا پایان سال ۲۰۲۲ آماده شود. بانک رزرو استرالیا هم برای مبارزه با فشارهای تورمی رو به افزایش نرخ بهره آورده است. از هر سو که به جفت ارز AUDUSD نگاه کنید، این جفت ارز کمتر از ارزش واقعی خود قیمت‌گذاری شده است.

هفته گذشته فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را به اندازه ۰٫۷۵ درصد افزایش داد. پیش‌بینی می‌شود که در هفته پیش رو مقامات فدرال رزرو دیدگاه‌های خود در این رابطه را با بازار در میان بگذارند.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021