افغانستان فارکس

یورو به خاطر واگرایی سیاست های پولی تحت فشار است!

یکشنبه 4 ثور 1401
روز جمعه داده‌های PMI ناحیه یورو منتشر شدند. داده‌های یورو واگرایی سیاست‌های پولی بین ناحیه یورو و آمریکا را تشدید کردند.

داده‌های اقتصادی ناحیه یورو به ضرر یورو منتشر می‌شوند!
طبق شاخص‌های PMI ناحیه یورو، فعالیت‌های اقتصادی در بخش خدماتی بهبود یافته، اما وضعیت بخش تولیدی چندان جالب نبود. اما در کل گزارش خوب بخش خدماتی، داده‌های بخشی تولیدی را جبران کرد. این در حالی است که شاخص PMI بخش تولیدی آمریکا رشد خوبی داشت، اما بخش خدماتی افت کرده بود.

درخواست عجیب لگارد از مقامات بانک مرکزی اروپا!
رئیس بانک مرکزی اروپا از همکاران خود در بانک مرکزی خواسته تا دوشنبه بعد از نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی اروپا حرفی از سیاست‌های پولی نزنند. در نشست قبلی بانک مرکزی اروپا، اطلاعات مهمی از بحث‌ها و گفت‌وگوی مقامات بانک مرکزی به بیرون درز کرده بود. رئیس بانک مرکزی اروپا از مقامات بانک مرکزی خواسته که جزئیات بحث‌های داخلی مقامات را هم در کنفرانس‌های خبری پخش نکنند!

مقامات بانک مرکزی اروپا از سیاست‌های فعلی خسته شده‌اند
چند تن از مقامات بانک مرکزی اروپا از طولانی شدن پروسه خروج از سیاست‌های انبساطی پولی خسته شده‌اند. این یعنی به مرور زمان بانک مرکزی اروپا هم از سیاست‌های انبساطی خارج خواهد شد و به سمت افزایش نرخ بهره حرکت خواهد کرد. اما در حال حاضر سرعت خروج از سیاست‌های انبساطی پولی به نفع یورو نیست.

واگرایی نرخ بهره ناحیه یورو و آمریکا روز به روز بیشتر می‌شود
این در حالی است که فدرال رزرو آمریکا نه‌تنها از سیاست‌های انبساطی پولی خارج شده، بلکه در نشست اخیر خود نرخ بهره را افزایش داد و در نشست بعدی هم نرخ بهره را ۰٫۵۰ درصد بالا خواهد برد. از دید بازار، اوایل فصل سوم سال شاید بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را افزایش دهد. تا آن زمان فدرال رزرو نرخ بهره را از محدوده ۰٫۲۵-۰٫۵۰ درصدی فعلی به ۱ درصد رسانده است!

این واگرایی بین نرخ‌های بهره ناحیه یورو و آمریکا در نهایت به ضرر یورو تمام خواهد شد. از دید بنیادی هم داده‌های اقتصادی ناحیه یورو ضعیف‌تر از پیش‌بینی تحلیلگران بوده‌اند. عملکرد ضعیف شاخص‌های اقتصادی باعث خواهد شد تا زمان خروج از سیاست‌های انبساطی پولی بانک مرکزی اروپا هم به تعویق بیفتد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک

کلیه آموزش‌ها، تحلیل‌ها و مطالب دگر معاملاتی ارایه شده در سایت  افغانستان فارکس صرفا جنبه مطالعاتی داشته و نظر شخصی تیم تحلیلی این سایت میباشد و معیار برای خرید و فروش شما نباشد لذا سایت افغانستان  فارکس  ضرر و زیان احتمالی ناشی از استفاده آنها در انجام معاملات ، هیچگونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

©تمام حقوق برای سایت افغانستان فارکس محفوظ میباشد 2020 -2021